oblíbené

Cestujeme kolem světa aneb největší cesta našeho života právě začala!

Všem našim příznivcům a pravidelným čtenářům se na začátek omlouváme, že letošní rok co do zájezdů a výletů byl poněkud slabší, tedy upřímně, hodně slabý. Ale nebylo tomu jen tak.

Vzhledem k tomu, že náš blog není pouze o cestování, ale i o našich zážitcích a tipech a radách z cest, je jakýmsi osobním blogem, proto bychom se s vámi rádi podělili o naše velké tajemství.

Dne 26. září 2015 jsme se vzali!

Anooo

Anooo!

Je to teprve 1 měsíc od našeho věčného „ano,“ ale začala tím naše nejkrásnější, nejdelší, nejstrastiplnější, nejpřekvapivější, nejoriginálnější a nejrozmanitější cesta – cesta společným životem.

Je zajímavé, jak jsou nejen naše životy, ale celý náš vztah provázán s cestováním. Naše první rande se uskutečnilo v Německu, v malebném univerzitním městečku Marburg, nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Žádost o ruku proběhla v Jeruzalémě, v Izraeli. Vzali jsme se ale v Čechách a na svatební cestu jsme odjeli do Turecka, a teď tedy trochu více na „cestovní téma.“

Proč zrovna Turecko?

Nejdříve musím podotknout, že jsme měli relativně velkou svatbu a spoustu věcí zařizovali až na poslední chvíli, takže svatební cesta skončila až na úplně posledním místě v našem časovém žebříčku. Původně jsme plánovali mnohem exotičtější svatební cestu, ale vzhledem k začínající škole, jsme se potřebovali vrátit do 8 dní od svatby a to by se nám taková dálka nevyplatila. Dále jsme potřebovali odlet a návrat v konkrétní dny, takže těch zájezdů nebylo k dispozici tolik.

Opravdový last minute

Den po svatbě, v neděli, jsme zajeli na drážďanské letiště, kde se nacházejí pobočky všech možných německých cestovních kanceláří a zamířili do první volné – TUI, kde jsme zadali naše požadavky: 5*, u moře, all inclusive a návrat do neděle a nabídli nám pouze 2 možnosti – Mallorcu, kde teploty dosahovaly pouze 19 stupňů a pak Turecko. Dalo by se říci, že na nás Turecko tak trochu zbylo, ale my se raději díváme na věci tím pozitivním pohledem a to, že to tak prostě mělo být a vzhledem k našim omezeným časovým možnostem, to byla ta nejlepší možná varianta a taky, že byla!

První manželský let :D

První manželský let 😀

Ještě musíme dodat, že žádná z českých námi oslovených CK (oslovili jsme asi 3), nebyla schopná jimi nabízený last minute během víkendu zařídit, tak na co je tedy mají na webovkách k rezervaci, když přes víkendy nepracují? Ještě jedna perlička – komunikace s nimi byla, řekněme, velmi náročná, jelikož když jsme jim zadali požadavek odletu na zítřejší den, tak se nám ozvali s nabídkami až za 2 dny a člověk si jen nevěřícně říkal „jak je to vůbec možné?“ Obzvlášť, když v Německu byli schopní bez problémů v neděli vybavit odlet ještě na týž den.

Odlétali jsme v pondělí dopoledne, což bylo naprosto ideální, jelikož jsme stihli rozbalit svatební dary, vyměnit peníze a začít se těšit.

Letěli jsme s tureckou společností, což si člověk plně uvědomil, až když letušky začaly mluvit anglicky a německy a přítomní především němečtí turisté jen kroutili hlavou a nerozuměli vůbec ničemu a stejně jsme na tom byli i my.

Let trval 3 hodiny, ale v Turecku je ještě hodinový posun vpřed. Po příletu do Antalye na nás již čekal autobus, který nás dovezl přímo do hotelu, nedaleko od města Alanye, kde nás čekaly nádherné dny naplněné sluncem, teplotami kolem 35 stupňů, výborným jídlem a luxusním hotelem.

Co dodat? Svatební cesta není primárně o cestování a poznávání jiných kultur, chutí a míst, ale spíš o poznávání jeden druhého, takže jediný výlet, který jsme podnikli, byl do nedaleké Alanye na nákup suvenýrů.

Ano či ne? Ano!

Jíme, jíme, jíme

Jíme, jíme, jíme

Turecko však musíme velmi doporučit, na konci září jsou teploty stále ideální a možná ještě příjemnější než v létě, jelikož nedosahují tak astronomických výšek. Hotely už nejsou přeplněné k prasknutí, takže je dostatek místa jak na hotelové pláži, tak i u bazénu a nikde se nemusíte prodírat davem lidí nebo neúmyslně tulit k sousedům na vedlejších lehátkách.

Na rozdíl třeba od Egypta jsou hotely v Turecku čistší, nehrozí vám faraonova pomsta a výběr jídel bývá též o poznání rozmanitější a širší.

Turecko je skvělou variantou nejen na „lenošící“ dovolené, jako v našem případě, ale nabízí i mnoho přírodních a kulturních krás a kontrastů. Za zmínku jistě stojí starověká města Efez či Side, termální jezírka Pamukkale a samozřejmě proslulý Istanbul. Turecko je velmi rozlehlé, tudíž není divu, že zatímco jsme si my užívali teplého moře a sluníčka, v Istanbulu pršelo a bylo kolem 20 stupňů a na horách dokonce ve stejnou dobu sněžilo.

Suvenýry

Co dodat? :)

Co dodat? 🙂

Turecko je proslulé pro své lázně zvané hammam, tudíž určitě nic nezkazíte nákupem mýdel a žíněk, se kterými se provádí tradiční mýdlová masáž. Za koupi stojí i místní čaje, které mají nezaměnitelnou silnou chuť i aroma.

POKRAČUJEME!

Po krátké odmlce (jelikož šetření a organizování svatby spolkne mnoho peněz, času a energie potřebnému k cestování), opět začínáme cestovat a můžete se těšit na nové reportáže z nádherných míst celého světa!

PS nemůžeme nevyjádřit vděčnost naší skvělé fotografce – KD Photography, která náš den opravdu nádherně zachytila! Pro více informací o ní a našem velkém dni, klikněte na Naše svatba